Uprchlické kvóty budou zrušeny!

SAN5e453d_41LEO12_EUROPE_MIGRANTS_HUNGARY_0929

V Česku a v ostatních zemích Evropské unie začínají platit unijní směrnice, podle níž mají členské země přísněji chránit své území před pronikáním nepůvodních a invazivních přírodních druhů. Druhy ze seznamu by mohly při přemnožení ohrožovat biologickou rozmanitost nebo ekosystémy. V České republicese již začínají tito živočichové kontrolovat

zda se nedovážejí nepůvodní druhy… Evropská komise zveřejnila seznam skoro čtyřiceti druhů, které považuje za invazivní. Některé živočichy, která už jsou v zoologických zahradách a v záchytných stanicíc se tak nebudou moct nechat dál rozmnožovat.
Jelikož Člověk – je kategorizován jako živočich. Je zřejmě také na této listině.

Na zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku v druhém týdnu v září apeloval předseda
Evropské komise Jean-Claude Juncker na země Visegrádské skupiny, aby změnily svůj postoj k přijímání migrantů a souhlasily s kvótami na jejich přerozdělení. Vláda České republiky, stejně jako prezident Miloš Zeman, však i nadále odmítají celý návrh jako nesmyslný a nic neřešící. Obdobné postoje vyjádřili i představitelé dalších zemí; odmítl je například polský prezident Andrzej Duda, který jej nazval diktátem mocných.

Pokračujte na další stránku.

loading...