Ohebný iPhone 6 vs LG G Flex – kauza Bendgate

Apple a jeho nechtěná „inovace“ IPhonu 6 po vzoru LG G Flex.

iPhone 6 měl problém známý jako „Bendgate“, což byla kauza, kdy se některé telefony ohýbaly pod tlakem. Kauza Bendgate se stala v roce 2014 a získala velkou mediální pozornost.
Přitom LG přišlo s ohebným telefonem LG G Flex už v září 2013. 😀

Zde je několik důležitých informací o tomto problému:

  1. Ohýbání telefonu: Někteří uživatelé si všimli, že iPhone 6 a iPhone 6 Plus mohou být náchylnější k ohnutí v kapse nebo tašce, zejména pokud byly umístěny v těsnějších nebo měkčích obalech.
  2. Materiály a design: iPhone 6 měl tenčí konstrukci než předchozí modely a byl vyroben z hliníku, což mohlo způsobovat jistou náchylnost k ohýbání.
  3. Testy a reakce: Po zveřejnění videí a testů ohýbání iPhone 6 a 6 Plus se Apple bránil tvrzením, že takové problémy by měly být vzácné a že jejich telefony byly testovány na pevnost a odolnost.
  4. Změny v designu: Pozdější modely iPhone byly vyrobeny s vylepšeným designem a zesílenou konstrukcí, aby minimalizovaly problémy s ohýbáním.

Tato kauza ukazuje, že design a konstrukce mobilních zařízení může hrát klíčovou roli v jejich odolnosti a spolehlivosti. Po kauze Bendgate se výrobci mobilních telefonů více zaměřují na zvýšení odolnosti svých produktů a zajištění, aby byly schopny odolávat každodennímu použití a tlaku.

Updated: 26. 10. 2023 — 21:14

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *