Definice lenosti

Aneb jak civilní inženýři neodhadli co lidé chtějí.

Lenost je stav nebo tendence k nečinnosti, zahálčivosti nebo nedostatečnému úsilí při plnění povinností nebo úkolů. Tato termín může popisovat nedostatečnou motivaci nebo ochotu pracovat, studovat nebo se věnovat činnostem, které vyžadují fyzické nebo duševní úsilí. Lenost je obvykle považována za negativní charakterovou vlastnost a může mít negativní dopad na výkonnost, produktivitu a dosažení cílů. Je důležité rozlišovat mezi odpočinkem a leností, protože odpočinek je zdravou součástí života, zatímco lenost znamená zanedbávání povinností nebo úkolů bez dobrého důvodu.

Updated: 26. 10. 2023 — 19:10

1 Comment

Add a Comment
  1. Nic jako zbytecna zkratka neexistuje. Naopak, lidi prirozene vytvari ty nejefektivnejsi cesty, uz od dob proslapavani lesnich stezek pri stopovani zvere.
    Naopak ze by se mel zamyslet pan architekt, jestli umistit „obchod“ do prirozene trajektorie cesty neni trochu imbecilni. Pokud nekde lide vyslapou cestu napric travnikem, je to tim ze travnik a cesty jsou spatne navrzene.
    Reseni neni misto oplotit a zamezit tak prirozenosti pohybu, nybrz onu vyslapanou cesticku promenit v dlazdeny chodnicek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *