Proč lidé nesnáší Internet Explorer

Nechápu kdo ho může stále používat…

Proč lidé mají negativní názor na internetový prohlížeč Internet Explorer (IE).
Některé z hlavních důvodů zahrnují:

  1. Zastaralost: Internet Explorer byl dlouho považován za zastaralý prohlížeč s omezenou podporou moderních webových technologií a standardů. To způsobilo, že webové stránky a aplikace se mohly zobrazovat špatně nebo mít omezenou funkcionalitu.
  2. Bezpečnostní otázky: Internet Explorer byl historicky známý svými bezpečnostními zranitelnostmi a byl často cílem útoků malware a hackerů. To způsobilo, že se stával rizikovým prohlížečem pro uživatele.
  3. Zpomalení a nestabilita: Někteří uživatelé měli zkušenosti s tím, že IE byl pomalý a často spadal nebo se sekával, což vedlo k frustraci.
  4. Ztráta podpory: Microsoft oznámil, že přestane podporovat různé verze IE a místo toho se zaměří na svůj novější prohlížeč Edge. To způsobilo, že uživatelé hledali alternativy.
  5. Lepší možnosti: Na trhu byly k dispozici rychlejší, bezpečnější a modernější prohlížeče, jako je Google Chrome nebo Mozilla Firefox, které nabízely lepší uživatelskou zkušenost.

Z těchto důvodů mnoho uživatelů přešlo na jiné prohlížeče, což vedlo k postupnému poklesu popularity Internet Explorer. Microsoft také přestal vyvíjet nové verze IE a přešel na svůj nový prohlížeč Microsoft Edge. I přes své negativní pověsti existují stále některé organizace, které používají IE kvůli kompatibilitě s existujícími webovými aplikacemi, ale pro běžného uživatele je obvykle doporučeno zvolit modernější a bezpečnější prohlížeč.

Updated: 26. 10. 2023 — 20:59

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *